Hírek
2025. Január 16. 08:08, csütörtök |
Sport
Forrás: MTI
Férfi kézilabda-vb - Rodríguez szerint nem veszített, hanem szerzett egy pontot a magyar válogatott
Szerdán 27-27-es döntetlent játszott Észak-Macedóniával a magyar válogatott a világbajnokság csoportkörének első fordulójában, Varasdon.
A spanyol edző elmondta, azt kapták a macedónoktól, amire számítottak.
"Tudtuk, hogy jó csapatuk van, jók az egy-egy elleni szituációkban, a hosszú támadásokban és a lerohanásokban is. Nagyon jó kapusuk van, nagyon nehéz ellenük játszani, de a világversenyek első mérkőzése egyébként is mindig nagyon nehéz"
- magyarázta.
Hozzátette, nagyon jó színvonalon játszott mindkét együttes, és inkább pontszerzésnek, mint pontvesztésnek értékelte a döntetlent, hiszen az ellenfél támadott a kétgólos vezetésért a hajrában.
A tavaly Európa-bajnoki ötödik és olimpiai tizedik helyezett magyarok - akiknek célja a negyeddöntőbe jutás - pénteken Guineával, vasárnap Hollandiával találkoznak, egyaránt 20.30-tól. Az ugyancsak varasdi középdöntőbe az első három helyezett kerül, és viszi magával a másik két továbbjutó elleni eredményeit. Ez utóbbi miatt különösen fájó a pontvesztés.
Lékai Máté az MTI-nek elmondta, ilyen szoros és kemény meccsre számítottak, hiszen látták a macedónok múlt heti felkészülési mérkőzését, amelyet csak két találattal veszítettek el a horvátok ellen, ugyanitt Varasdon.
"Ez a világbajnokság, mindenki győzni akar, minden európai csapat egyre jobban tud kézilabdázni, de természetesen nyerni szerettünk volna, úgyhogy nem vagyunk elégedettek a játékkal és az egy ponttal sem" - szögezte le a Ferencváros irányítója, aki hét lövésből négy gólt szerzett.
A macedónok húsz másodperccel a vége előtt 27-26-ra vezettek, támadtak a kétgólos előnyért, és bár a magyarok bravúrral - Ligetvári Patrik góljának és Palasics Kristóf védésének köszönhetően - egyenlítettek.
"Ettől még nem vagyunk boldogok, de hosszú a világbajnokság. Dolgozunk tovább, de mindenképpen jobb játék kell"
- vélekedett.
A második félidőben egyik csapat sem vezetett egy gólnál nagyobb különbséggel. Lékai felidézte, többször is elléphettek volna kettővel, de minden szituációban közbe szólt valami.
"Vagy ellőttük a labdát, vagy kivédte a kapus, vagy hibáztunk egyet védekezésben. Nagyon nem volt ritmusa a mérkőzésnek. Nagyon sokáig támadtak a macedónok, sok volt a szabálytalanság, de ez nyilván nem kifogás. Egyszerűen nem tudtuk átbillenteni a meccset abba a szakaszba, hogy nagyobb különbséggel vezethessünk" - magyarázta.
Hangsúlyozta, nehéz volt megtalálni a réseket a macedón védelmen, és szerinte inkább a magyarok védekezése volt rendben, mint a támadójátéka.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 08. 07:56, kedd | Sport
Bajnokok Ligája - Kedvező mérleggel utazik a Real Madrid Londonba, Bayern-Inter csata Münchenben
A címvédő Real Madrid az Arsenal vendégeként lép pályára, a Bayern München pedig az Internazionalét fogadja a labdarúgó Bajnokok Ligája keddi játéknapján, a negyeddöntős párharcok első mérkőzésén.
2025. Április 07. 07:37, hétfő | Sport
Japán Nagydíj - Verstappen rajt-cél győzelmet aratott
A címvédő és négyszeres világbajnok Max Verstappen, a Red Bull holland versenyzője rajt-cél győzelmet aratott a vasárnapi Forma-1-es Japán Nagydíjon.
2025. Április 07. 07:33, hétfő | Sport
Labdarúgó NB I - Kétgólos FTC-siker a derbin
A címvédő Ferencváros 2-0-s győzelmet aratott ősi riválisa, a vendég Újpest felett a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójának vasárnap esti zárómérkőzésén.
2025. Április 06. 08:16, vasárnap | Sport
Bundesliga - Lőw Zsolt irányításával megszerezte első győzelmét az RB Leipzig
A múlt vasárnap kinevezett Lőw Zsolt vezetőedző irányításával a Hoffenheim felett aratott 3-1-es szombati sikerrel megszerezte első győzelmét az RB Leipzig a német labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.