Városlista
2025. április 8, kedd - Dénes

Hírek

2017. Szeptember 14. 13:28, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotó: mti archívum

Kisorsolták a X. Nemzeti Vágta nemzetközi futamának lovait

Kisorsolták a X. Nemzeti Vágta nemzetközi futamának lovait

A Bábolnai Nemzeti Ménesbirtokon csütörtökön kisorsolták a hétvégi Nemzeti Vágta OMÉK2017 nemzetközi futamának pályabeosztását, az induló 12 csapat versenyzői pedig szintén sorsolás útján kapták meg lovaikat.

Lázár Vilmos, a Nemzeti Vágta elnöke a sorsolás előtt ismertette, hogy az elmúlt 9 évben a televízió képernyőjén mintegy tízmillió ember kísérte figyelemmel az eseményt, a Hősök terére pedig kétmillió néző látogatott el.

Szotyori-Nagy Kristóf, a Nemzeti Vágta versenyigazgatója az MTI-nek elmondta, hogy a nemzetközi futam részére a Bábolnai Nemzeti Ménesbirtok 12 hasonló képességű 12 Shagya-arab magyar fajtájú lovat biztosított.

A sorsolás után a versenyzők Bábolnán egy rövid edzésen ismerkednek meg az általuk kihúzott lóval, majd a verseny előtt a Kincsem Parkban még egy edzést tartanak.

A szombaton kezdődő, kétnapos Nemzeti Vágtán 72 település lovai és lovasai mérkőznek meg a Hősök terén felépített pályán, a döntőre vasárnap kerül sor.

Az eseményt több kísérőprogram színesíti. A Vágta Korzón a résztvevő települések mutatkoznak be, szombaton este nyolc órakor kerül sor a Tüzes Vágtára 120 huszár közreműködésével, valamint megrendezik a Kishuszár Vágtát, ahol 9-16 éves kor között pónilovakkal versenyeznek.

Ménesek kettősfogat hajtói szerepelnek majd a Fogat Vágtán, ahol kétlovas harci szekerekkel mérkőznek meg, bemutatót tart az Epona spanyol lovas iskola, valamint díjugrató versenyre kerül sor és 40 lóval mutatkozik be a hortobágyi nóniusz ménes - ismertette a programokat a versenyigazgató.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 08. 09:02, kedd | Belföld

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével

Egyre többen élnek vissza a NAV nevével. A NAV a honlapján nemcsak a legfontosabb információkat teszi közzé, hanem azoknak az sms-eknek, e-maileknek a képét is, amelyekkel a leggyakrabban próbálkoznak a csalók.

2025. Április 08. 07:51, kedd | Belföld

Szlovákia a száj- és körömfájás betegség miatt ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

A haszonállatok egy részét sújtó száj- és körömfájás betegséggel összefüggésben Szlovákia keddtől ideiglenesen felújítja az ellenőrzéseket a magyar és osztrák határon

2025. Április 08. 07:50, kedd | Belföld

Nagy István: nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen

Nincs újabb kitörés, folytatódik a védekezés a ragadós száj- és körömfájás betegség ellen - hangsúlyozta Nagy István agrárminiszter az állategészségügyi operatív törzs ülését követő sajtótájékoztatón hétfőn Mosonmagyaróv

2025. Április 07. 07:34, hétfő | Belföld

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok, majd visszatér a tavaszias idő

A hét közepéig maradnak a fagyos hajnalok az ország egy részén, majd a hét második felében erősödik a nappali felmelegedés és a hét végén ismét 20 Celsius-fok közelében várhatók a maximumok.