Városlista
2025. április 7, hétfő - Herman

Hírek

2020. Október 31. 05:00, szombat | Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Stagnált a munkanélküliségi ráta az EU-ban

Stagnált a munkanélküliségi ráta az EU-ban

Öt hónap növekedés után szeptemberben stagnált a munkanélküliségi ráta az euróövezetben és az Európai Unióban egyaránt.

Az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat honlapjára pénteken felkerült adatok szerint szeptemberben az euróövezetben szezonális kiigazítással 8,3 százalék volt a munkanélküliségi ráta, megegyezett az augusztusi szinttel, és meghaladta a tavaly szeptemberi 7,5 százalékot.

Az Európai Unió 27 tagállamában szeptemberben 7,5 százalékon stagnált a munkanélküliségi ráta, ami magasabb volt az egy évvel korábbi 6,6 százaléknál.

Az Eurostat számításai szerint szeptemberben az Európai Unióban 15,990 millióan voltak munka nélkül, ebből 13,612 millióan az euróövezetben. Augusztushoz képest a munkanélküliek száma az EU-ban 42 ezerrel, az euróövezetben pedig 75 ezerrel nőtt szeptemberben.

Szeptemberben a legmagasabb munkanélküliségi rátát Spanyolországban regisztrálták, 16,5 százalékost az előző havi 16,7 százalék után. Görögországból a legfrissebb adat a júliusi 16,8 százalék, ami alacsonyabb a júniusi 18 százaléknál.

Németországban az előző havi 4,5 százalékon maradt szeptemberben a munkanélküliségi ráta, Franciaországban 7,9 százalékra emelkedett 7,5 százalékról, Olaszországban pedig 9,7 százalékról 9,6 százalékra csökkent.

A legalacsonyabb munkanélküliséget Csehországban regisztrálták szeptemberben, 2,8 százalékost, ami megegyezett az augusztusi rátával.

Magyarországról az augusztusi adat áll rendelkezésre, 4,4 százalék, alacsonyabb a júliusi 4,6 százaléknál.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Április 07. 07:32, hétfő | Külföld

A kolozsvári ügyészség szerint nem volt etnikai indíttatású a kolozsvári magyar fiatal elleni támadás

Nem volt etnikai indíttatású a 19 éves kolozsvári magyar fiatal elleni támadás, ugyanakkor támadóját 60 napra bűnügyi felügyelet alá helyezték

2025. Április 06. 08:08, vasárnap | Külföld

Donald Trump \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert

Donald Trump elnök \"gazdasági forradalomnak\" nevezte a héten bejelentett új amerikai vámrendszert szombaton.

2025. Április 05. 07:54, szombat | Külföld

Donald Trump meghosszabbította a TikTok amerikai működését a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodás érdekében

Donald Trump meghosszabbította a TikTok kínai tulajdonú videómegosztó amerikai működését annak érdekében, hogy véglegesítsék a tulajdoni szerkezet átalakításáról szóló megállapodást.