Hírek
2017. Július 14. 07:39, péntek |
Külföld
Forrás: mti
Tizenegy embert gyilkoltak meg egy gyermekünnepségen Mexikóban
Tizenegy embert gyilkolt meg egy fegyveres csoport csütörtökön a Mexikó északi részén lévő Hidalgo állam egyik városában, miután a csoport tagjai behatoltak egy házba, ahol gyermekeknek rendeztek ünnepséget.
A helyi médiajelentések szerint Tizayica városban négy csuklyás fegyveres jelent meg a házban zajló ünnepségen, tizenegyet lelőtt az ott lévő felnőttek közül. A rendőrség szerint hét férfi és négy nő lelte halálát. Más források úgy tudják, hogy két gyermek is áldozatul esett a támadásnak, de ezt az információt nem erősítették meg.
Mexikóban az utóbbi hónapokban megszaporodtak az erőszakos fegyveres cselekmények, ami a híradások szerint a kábítószeres bandák közötti harcnak tulajdonítható. Májusban az ezzel összefüggő gyilkosságok száma rekordnagyságot ért el, 2186 ember vesztette életét.
Azóta, hogy 2006-ban a mexikói kormány hadat üzent a drogkartelleknek, az erőszakos cselekmények következtében több mint 200 ezer ember halt meg vagy tűnt el az országban.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 24. 07:36, csütörtök | Külföld
Amerikai alelnök: Ukrajnának és Oroszországnak egyaránt le kell mondania ellenőrzése alatti területről
Az Egyesült Államok nagyon világos javaslatot tett Oroszországnak és Ukrajnának a békemegállapodás előmozdításának útjáról, ez területek cseréjét és a konfliktus befagyasztását írja elő nagyjából a jelenlegi frontvonalak mentén
2025. Április 24. 07:33, csütörtök | Külföld
Szijjártó Péter: egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően
Egyelőre nincsen tudomásunk magyar sérültről az isztambuli földrengést követően, azonban a térségben fokozott elővigyázatosságra van szükség - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter szerdán.
2025. Április 23. 07:43, szerda | Külföld
Rendkívüli biztonsági és logisztikai tervvel készülnek Ferenc pápa szombati temetésére
Az olasz kormány és a polgári védelem külön ülésen egyeztetett kedden a rendkívüli biztonsági és logisztikai intézkedésekről, melyekkel Ferenc pápa szombati temetésére készülnek.
2025. Április 22. 07:59, kedd | Külföld
A Szent Péter teret díszítő virágokat egyházi intézmények és idősotthonok kapják meg
A Szent Péter teret az ünnepek alatt díszítő több mint ötvenezer virágot húsvét után egyházi intézményeknek és idősotthonoknak ajándékozzák